Image Image Image Image Image Image Image Image Image

24 פברואר

By

4 Comments

איך לשחרר טינה כלפי אנשים שלוחצים לנו על הכפתורים הרגישים?

24 בפברואר 2015 | By | 4 Comments

"אני שונאת אותו! מי הוא חושב שהוא בכלל? הוא לא עבר חצי מהדרך הרוחנית שאני עברתי"…נשמע מוכר?

"נעים מאוד, זאת אני, הטינה שלך שאומרת את הדברים האלה על הרבה אנשים בחיים שלך שאת לא הכי אוהבת (ואפילו אנשים שאת כן). למרות שאת עובדת כל כך קשה על לעשות מדיטציה, להתפלל, לאכול בריא ולחשוב חיובי"…

"אז בקיצור, שמי טינה ואני מסתתרת טוב טוב מתחת לדברים שנראים לכאורה הכי קטנים. חתכו אותי בכביש, עקפו אותי בתור בסופר, אמא שלי התקשרה…למרות שאת חושבת שאת כבר עובדת על עצמך המון זמן ואין לך שום שאריות ממני".

הרבה פעמים מתחת לאי שביעות רצון ממשהו קטן, מסתתר זעם ענקי על נושא מסוים או אדם מסוים.

מתחת לזעם הזה מסתתרות טינות ישנות ועתיקות שאנחנו עדיין אוחזים בהן מהפחד שאם נוותר עליהם נצא לוזרים…

העניין הוא שכל טינה כזאת מסתירה את האור שמאחד אותנו עם ההוויה השלמה שלנו.

acim-day58

האגו מנסה הרבה פעמים להראות לנו שהוא האהבה העצמית שלנו, בזמן שהוא ההיפך הגמור. האגו גורם לנו לחשוב שדווקא עכשיו אנחנו חייבים להגיד את מה שיש לנו כדי להיות צודקים. קרה לך לאחרונה שהרגשת שהאגו אומר לך, "תגידי לו את זה עכשיו", "תשלחי לו את ההודעה עכשיו"…אני יכולה להגיד ששני הדברים האלה קרו לי ממש לא מזמן.

#המכשול שהטינה מציבה בדרך לאהבה עצמית

אך כל טינה כזאת מסתירה את האני האמתי שלנו. בגלל זה הקורס בניסים אומר שהתפקיד שלנו הוא לא לחפש את האהבה אלא לחפש את המכשולים שהצבנו בתוכנו כדי להסתיר אותה. טינה היא מכשול…אבל לא מכשול שצריך להתנגד לו, לא לשפוט אותו, פשוט להתבונן עליו מבחוץ. אני אולי מרגישה טינה, אבל אני לא הטינה שלי.

טינה היא הדרך של האגו להשאיר את העבר חי ובועט ואת העתיד בחוסר וודאות. הכול כדי לא להיות מחוברים באופן מלא למה שקורה כאן ועכשיו…

התפקיד שלנו הוא פשוט לוותר על הטינה. צעד צעד כמובן ולא הכל ביחד (לא להיבהל :) )

#על מה בעצם אני אמורה לוותר?

על הצורך להחזיק בטינה מהפחד שרק הטינה תעזור לי להישאר בעמדה צודקת.

מתחת לטינה יש משהו שקורא לנו. קול פנימי שיודע מה זה צדק אמתי. ידיעה עתיקה שמכוונת רק פנימה.

יש לנו יכולת להשפיע אחד על השני בין אם אנחנו רוצים ובין אם לא. וכשאנחנו חושבים שאנחנו מצליחים לפגוע במישהו אחר, אנחנו מצליחים לפגוע אפילו יותר – בעצמינו.

כשמישהו פוגע בנו או כשאנחנו פוגעים במישהו בין אם במילים או במעשים זה תמיד מגיע מהחלק בתוכנו ש"חושב" שהוא ער, החלק שחושב שהוא צודק. אבל זה החלק שבנו שישן שינה עמוקה, הנשמה נמצאת כאן כדי להעיר את אותו חלק ולהיזכר מי אנחנו באמת.

#בחירה חופשית

וזה מזכיר לי את הבחירה החופשית מהפוסט האחרון. מה הבחירה שלי כאן? הבחירה החופשית שלי היא להסכים לראות את הנס שמסתתר בכל מצב כזה, לראות את הנס זה בעצם לאפשר לעצמי לשחרר את הטינות מהעבר אל תוך ההווה וליצור עתיד אחר.

הבחירה החופשית שלי היא האם אני בוחרת לחשוב מחשבות שמתואמות לאני הגבוה שלי או לחשוב מחשבות שמתואמות לאגו שלי. "זה לא פייר לעומת יש בטוח משהו שאני מפספסת כאן ולא ראיתי",  "אני חייבת להשיג את זה לעומת יש משהו טוב שנועד עבורי ואני מוותרת על המחסומים שאני מציבה בפניו"…

הנשמה תמיד מובילה אותי להיות במקום הנכון ובזמן הנכון כפי שהיא רואה את הדברים. היא תוביל אותי למקום שבו יש לי הכי הרבה הזדמנויות למידה. היא תפגיש אותי עם האנשים שעמם אוכל להגיע למקסימום של הפוטנציאל שלי לגדילה, צמיחה קבלה וסליחה. וכן, היא תפגיש אותי עם אנשים שיש לי טינות כלפיהם. כי התפקיד של האהבה היא להראות לי כל מה שנמצא בתוכי ודורש ניקוי יסודי.

#הרבה מעבר לגבולות הגוף

אם אני מזדהה עם הגוף שלי באופן כזה שאני מאמינה שאני רק הגוף שלי, אז אני תמיד אחשוב שאני נפרדת ממך. הנפרדות הזאת גורמת לי לחשוב שמשהו מחוץ לעצמי מעורר בי כעס ולהימנע  מלהסתכל על הכעס שלי על עצמי.

אבל אם אני רואה את הרוח הפנימית שלי, אז אני מתחילה להתעורר לכך שגם בך יש רוח פנימית. ואם אני מסכימה לראות את הניצוץ של הרוח הפנימית שלך, כאילו הסכמתי לראות את כל העולם.

השבוע אפשר לקחת את הטינות הקטנות שיש לנו, את אותם דברים קטנים שמעצבנים אותנו ולהתחיל להתבונן דרכם, מבלי לנסות לייפות אותם או להרדים אותם. איזה טינות מסתתרות מתחת לאותם דברים? והאם אני מוכנה להתחיל לרפא אותם?

ספרי לי כאן בתגובות מה הדבר העיקרי שאת מרגישה שמונע ממך לוותר על טינה כלפי מישהו או משהו? אשמח מאוד לקרוא ולהגיב לך חזרה.

 

Comments

 1. מירב

  טינה לבעלי על השנתיים האחרונות.
  על תהליך גיור מייגע ומעייף שלקח ממני כוחות והרגשתי שאני קורבו של נסיבות מתנגדת לאמת הפנימית שלי.
  לא מצליחה לראות את הטוב שעשיתי. רק את המחיר הקשה האישי ששלמתי

  • admin

   מירב אהובה ויקרה,
   קודם כל המון המון תודה על השיתוף שלך!
   אני יכולה בהחלט להבין אותך ואת התהליך שעברת.
   אבל לתחושתי, דבר מאוד חשוב שכתבת פה, הוא שהרגשת התנגדות לאמת הפנימית שלך.
   ואם לפעמים אנחנו פוגשים התנגדות לעקרונות שלנו, לאמת שלנו, זה הרבה פעמים מגיע ממקום שאנחנו מרגישים שלא מגיע לנו להביא את האמת הפנימית שלנו לידי ביטוי ללא אשמה.
   יכול להיות שכשהיינו ילדים, ורצינו להביא את האמת שלנו, מה שאנחנו מרגישים, חושבים, מבטאים, לא קיבל במה בלי שנרגיש שזה בסדר לגמרי, והרבה פעמים אנחנו משחזרים מצבים כאלה, כי הם בתוכנו, כמו קול פנימי עתיק, שקורא לריפוי.

 2. אורית

  טינה כלפי החמות, האחות של בעלי וחלק מילדייה. על השקרים שלהם, על הריכלות, על לשון הרע. על כך שהתנהגו בזלזול ובחוסר כבוד כלפיי ושיקרו שוב ושוב לבעלי שברוב הפעמים כי משפחתו לא התערב, לא הגן ולא היה לטובתי והמשיך להיות בקשר הדוק למרות שפגעו בי, אשתו. כועסת עליהם שהתערבו ושיקרו אך בעיקר כועסת על בעלי שנטש אותי הרבה פעמיים.

  • admin

   היי אורית אהובה, קודם כל המון תודה על השיתוף והכנות.
   אז אם נתבונן רגע על הכעס, בעצם מדובר כאן כפי שאמרת על כעס מול הבן זוג שלא הגן עלייך מול אנשים שנכנסו לטריטוריה שלך מבלי שביקשת.
   אם נתבונן על ההשלכה, זאת בעצם אכזבה שכן מגיע ממקומות שהיו בעבר. במצב כזה, אנחנו צריכים להתבונן ולראות איפה עוד בחיים הרגשתי כך? באילו מקומות? האם אלו מקומות מהילדות שלי? שרציתי שיגנו עליי? ברגע שמזהים את הכאב, העניין מתחיל להתבהר, כי אנחנו מבינים שהכאב הזה היה קודם כל אצלינו, ורק אז אנחנו משליכים אותו ופוגשים אותו שוב ושוב בעולם. באהבה ענקית! נילי

Submit a Comment