Image Image Image Image Image Image Image Image Image

19 מאי

By

4 Comments

איפה הנס שלי? הדבר שמשכיח ממך מי את באמת

19 במאי 2015 | By | 4 Comments

היום מוקדם יותר בבוקר כשעשיתי מדיטציה, נזכרתי.

נזכרתי שלפעמים מרוב עומס אני שוכחת את המטרה האמיתית שלי בחיים ובכלל בעסק.

לעבוד עם נשים על להיזכר מי הן באמת ולתת להם כלים רוחניים שעוזרים להן להתחבר להדרכה הפנימית שלהן, שמדריכה אותן לאפשר לניסים להתרחש בחיים שלהן. להדריך נשים לחזור למערכת החשיבה הטבעית שלהן שנקראת גם מערכת החשיבה של האהבה והניסים, שמובילה אותן לפעול בחיים שלהן ממקום של בטחון, וודאות במי שהן ושלווה פנימית.

אז איך אני יכולה לשכוח? תאמינו לי שאפשר.

לפעמים מרוב עשייה, כתיבה, עמידה בזמנים וביעדים המהות האמיתית מתפספת. והכי מלחיץ זה שהספר שהתחלתי לכתוב לפני שלוש שנים על צמיחה ממשברים במרווחים יחסית ארוכים, יושב מתחת לערמה ואומר לי "תחזרי לכתוב כבר, למה את בדיוק מחכה"? ושהבן שלי חוגג ב"ה בחודש הבא בר מצווה, כל הדברים האלה משמחים מאוד, ועם זאת צריך להקדיש להם מה שנקרא המון המון זמן.

#הדרך לשום מקום מובילה לשום מקום

איך אני יודעת שזה קורה לי? איך אני יודעת שאני מובילה את עצמי לדרך שאני לא אהיה מרוצה ממנה? אני מתחילה להרגיש שאני טכנית. עושה את הדברים ומרגישה עייפות. מתי אני הכי מרגישה שזה קורה לי? כשאני אוכלת מהר מידי או אוכלת אוכל מעובד בסוכר. (למשל גרנולה עם סוכר) במקום לשים בבלנדר מרכיבים לשייק ירוק או לחתוך לי סלט עם מלא ירקות וקטניות בכיף ולאט.

IMG_9771

קייל, אפרסק, משקה סויה, מעט מים, גרעיני צ'יה ומפזרים מלמעלה גוג'י ברי…

למזלי, למדתי לזהות את הפעולות האלה, וכשאני מזהה שזה קורה לי אני מתבאסת מאוד (על עצמי בעיקר), אבל אז אני מפקידה את המצב בידי אלוהים. אני מחכה שהנכונות שלי תהיה מבושלת כדי שאוכל למסור את זה לאלוהים בלי לחפור אחר כך.

#התשובה היחידה

מתי אני יודעת שסיימתי עם הטירוף הזה? כשאני נושפת את הנשיפה הארוכה הזאת אחרי המדיטציה שאומרת, זהו, סיימתי לנסות לגרום לדברים לקרות בדרך שלי, אני מוכנה לאפשר לנס להתרחש.

נס נתפס בעינינו כפעילות חיצונית, כמשהו גדול שקשה מאוד להגיע אליו ושישות חיצונית וגדולה מאיתנו מחליטה אם נקבל אותו או לא. למדנו שאנחנו צריכים להשקיע המון מאמץ ולרוץ ממקום למקום, לצעוק ולדחוף את העניינים קדימה כדי שדברים יקרו.

לפי הקורס בניסים, הנס הוא שינוי בתפיסה מפחד לאהבה. לי יש את היכולת לתפוס את העולם כמשהו חיצוני ואת עצמי כנפרדת מאלוהים. מהתפיסה הזאת אני יוצרת פחד. פחד לאבד דברים, הישרדות, עולם שמשדר לי רוע, חוסר הגינות, מחלה וחוסר וודאות לגבי מצבים ואנשים.

קורס בניסים

אבל יש לי גם יכולת לתפוס עולם אחר. היכולת הזאת הייתה קיימת מאז ומתמיד, רק שאני, שכחתי אותה. שכחתי מי אני. שכחתי שיש לי את האפשרות לתפוס את העולם כהשלכה פנימית שלי ואת עצמי כמאוחדת עם אלוהים.

כל הדרך שבה אחווה את החיים שלי, קשורה לשני מערכות החשיבה האלה, פחד ואהבה. כל מערכות היחסים שאחווה בחיים שלי, קשורות לפחד או אהבה. ואיפה האגו הכי פוגש אותנו? במערכות היחסים שלנו ובמיוחד במערכות היחסים הרומנטיות שלנו. שם הוא משחק הכי הכי חזק וגם נשמע הכי חזק. כשאני חווה מערכת יחסים ממקום של פחד, אני תמיד אחווה תלות, נזקקות, שהצד השני יתן לי מה שאין לי, מה שאני הכי הכי רוצה.

#ניסים ומערכות יחסים

כשאני לוקחת את מערכת היחסים הזאת ואומרת לאהבה, הנה, קחי, בואי תכנסי את לכאן, תעזרי לי לבוא ממקום שלם ולא ממקום של נזקקות. משהו אחר קורה, אני מתחברת למקדש הפנימי שלי. משהו מקודש ונצחי נכנס למערכת היחסים הזאת ואני לא התאמצתי "להשיג" את זה.

שיניתי תפיסה, הבנתי שאני חייבת לשנות את מה שקורה בתוכי עם המחשבות של החוסר שלי, עם המחשבות של הפחד שלי, עם הצורך שלי באישורים. ככה לעולם לא אקבל מערכת יחסים כמו שאני רוצה. אבל הנכונות שלי לתת לאהבה לקחת פיקוד, לתת לה להיכנס ולשכון בתוך מערכת היחסים, אפשרה לנס להתרחש.

איך בעצם הנס נראה במצב הזה? יכול להיות שאני מרגישה הרבה יותר משוחררת במערכת היחסים, אני מרגישה שאני מוכנה לשחרר לחץ, שאני נותנת לצד השני להיות מי שהוא במקום לנסות לשנות אותו. כל הדברים האלה הם שיקופים נטו של מה שקורה בתוכי. שחררתי את עצמי, שחררתי גם אותו להיות מי שהוא.

הנס הוא בעצם הדרך של האהבה להראות לי שאני יכולה, שאני בכיוון הנכון, שאני בכיוון פנימה ולא החוצה, שאני בכיוון של שחרור ולא של לחץ…אני לא יכולה לשלוט עליו כי שליטה ונס לא הולכים ביחד, אני יכולה רק לאפשר לו להתרחש. בלי להתערב. ושם במוכנות שלי לוותר על ההתערבות, נמצא השיעור האמיתי.

מה קשה יותר?

ואני שואלת, מה קשה יותר? לנסות להשיג דברים בכוח? להתאמץ מאוד חזק? או לוותר על הצורך שלי בהתערבות בתכנית הגבוה שנועדה עבורי ולאפשר לדברים להתרחש? מה את חושבת? באילו משני האפשרויות את מרגישה שקשה לך יותר? כתבי לי כאן למטה בתיבת התגובות.

נ.ב – לקראת סוף יוני, אני הולכת להעביר סדנא לנשים שרוצות לאפשר לניסים להתרחש בתחום מסויים בחייהן. אם את מעוניינת לקבל פרטים נוספים, את יכולה להכניס את השם והאימייל שלך לטופס יצירת הקשר בעמוד הזה ואשלח לך את הפרטים ברגע שיהיו.

 

Comments

 1. קרן

  פשוט פוסט מעולה.
  צריך לשחרר כדי לקרוא אותו ולהגיד לו כן,
  אבל זה חלק מהדרך :)
  את נהדרת

  • admin

   את נהדרת בעצמך!
   תודה רבה רבה ובכלל תודה על השיתוף :)

 2. דקלה

  את פשוט מדהימה! ❤️

  • admin

   המון המון תודה דקלה יקרה!

Submit a Comment