Image Image Image Image Image Image Image Image Image

18 יוני

By

14 Comments

התובנה הגדולה ל "למה זה קורה לי"?

18 ביוני 2017 | By | 14 Comments

התמודדות עם משברים

יש רגעים בחיים, שהכל פתאום מתפרק.

זה אף פעם לא נראה לנו הרגע המתאים.

זה אף פעם לא מסתדר עם מה שתכננו.

רגעים שבהם אולי שאלת את עצמך, "למה זה קורה לי"?

מערכות יחסים מסתיימות, מישהו אהוב נפטר והלב מתפרק, מישהו עוזב אותנו ונשאר חלל ענקי.

אני הייתי שם,

וזה לא מקום נעים להיות בו.

לכל אחד יש עניינים אישיים שנראים כאילו הם מפריעים לחיים להתנהל כמו ש"צריך".

זה ממש נראה כאילו היקום נגדנו, אבל בפועל, שום דבר שקורה לא קורה סתם. הכל מדויק עבור הדרך שלנו. היקום לא פועל נגדנו. היקום פועל אך ורק בעדינו.

היקום לא פועל נגדך, הוא פועל באופן מדויק בעדך.

הסערות האלה שמגיעות לחיים שלנו וסוחפות אותנו למקומות אחרים, הם סערות שנועדו להעיר אותנו ולגרום לנו להתעורר למהות האמתית שלנו.

המשבר שלך הוא לא עונש. המשבר שלך הוא הכנה. הכנה למי שנועדת להיות.

משבר עוזר לנו להתבונן על דברים מנקודת מבט הרבה יותר כנועה ופחות מתחכמת. הוא עוזר לנו לשים בצד את כל הדברים שגורמים לנו לאבד את הכוח שלנו, ופתאום, אנחנו מוצאים את עצמינו באופן טבעי מתעסקים במה שכן חשוב, ופחות במה שלא חשוב.

משבר עוזר לנו להגיע להרבה רגעים של וואו. להרבה אסימונים שנופלים. משבר עוזר לנו להתפרק ולבכות, לפתוח את הלב שלנו, להיות הרבה פחות ציניים ויותר רכים. רכים עם עצמינו. רכים בתגובות שלנו לאנשים בחיים שלנו. פתאום הגיע סערה ועזרה לנו להסתכל על האנשים שלנו בצורה אחרת. זאת התפתחות! זה המקום שלנו לראות את כל המחשבות שיש לנו על עצמינו ולשאול, מי אני? מה אני לומד מהמצב הזה? מה אני אמור לראות כאן? איפה אני רואה פחד במקום אהבה? איך אני שופט ואת מי? איך אני מתמקד בחשיכה ולא באור?

אני זוכרת קרוב שפעם עבר משבר נוראי לכל הדעות. המשבר הזה גרם לי לראות אותו בעיניים אחרות. הוא היה פגיע. הוא היה רך יותר. הוא התייחס הרבה יותר בעדינות לסובבים אותו. ופתאום, מאדם נוקשה, הוא נראה כל כך רך. וזה עזר לי לפתוח את הלב לדברים שבכלל לא היו קשורים רק אליו. הלב הפתוח שלו, פגש את הלב הפתוח של שאר בני המשפחה. הפתיחות שלו, עזרה לכולם להיפתח גם לעצמם.

משבר הוא הדרך לראות דברים אחרת.

משבר הוא לא עונש, משבר בא להראות לי דברים על עצמי.

משבר הוא לא מכה שנוחתת עליי, משבר הוא הזדמנות לגלות את המתנות שקיבלתי ולהסיט הצידה את כל מה שמונע ממני מלראות אותם והכי חשוב – לקבל אותם ולהכיר בהם.

משבר בא לשקף לי, מה אני חושבת על עצמי?

משבר בא להראות לי, איזה היבטים פנימיים יש לי שנמצאים בחוסר שלום אחד עם השני?

כי מצד אחד יש היבט בתוכי שרוצה לעשות הכל כמו שלמדתי שצריך, ומצד שני, יש היבט בתוכי שרוצה למרוד וללכת נגד המוסכמות. אז בחוץ, אני אראה סערה. הסערה הזאת עוזרת לי לעשות שלום פנימי, בין כל החלקים שלי, והסערה הזאת מכינה אותי לקבל דברים שאני רוצה בהם.

היקום בעדך. הוא לא נגדך. היקום לא שונא אותך. היקום אוהב אותך, הוא מרים אותך גבוה ולמעלה, ועוזר לך להתעמק עוד ועוד בתוכך. היקום עוזר לך לפגוש את האלוהי שבתוכך ובתוך כל אדם.

ועכשיו אלייך:

האם התחברת למה שכתוב בבלוג? אם כן, למה? וגם אם לא ומה שכתוב עורר בך התנגדות, אשמח לשמוע הכל. (בתיבת התגובות למטה כאן).

שיהיה שבוע מדהים!

נילי

Comments

 1. סיגלית חוכימה

  היי נילי,
  מה שכתבת מאוד מאוד דיבר אליי.
  גם אני, כמו רוב האנשים, עברתי משברים בחיי ולפני כ- 4 שנים עברתי עוד משבר שאני מאוד מעריכה את עצמי על הדרך שעברתי אותו. אני יודעת שהיוויתי דוגמה לעוד הרבה אנשים סביבי בצורה שבה התמודדתי. גם לילדיי. משבר אכן מצמיח ועוזר להתפתח, גם לסביבתנו, לא רק לנו.
  מאז אני מרגישה מאוד עוצמתית, יותר מתמיד. יודעת שאוכל להתמודד מול מה שבא, שיבוא, (מאחלת לעצמי אתגרים רכים ונעימים).
  תודה לך שהצפת את הנושא. אני אוהבת לקרוא את הבלוג שלך.
  סיגלית

  • admin

   איזה יופי סיגלית אהובה!
   קודם כל המון תודה, וגם על כך שאת משתפת ועוד קוראים רואים שזה אפשרי לצמוח
   מהמקומות האלה, ושזה לא קשור רק אלינו, אלא לכולם.
   אני גם מאחלת לך בדיוק אותו הדבר.
   תודה על השיתוף שלך ועל כך שאת מתחברת לבלוג.
   יום מקסים!
   נילי

 2. אריאלה נסים

  אני בדיוק בעיצומו של משבר שאורך יותר מדי זמן לטעמי. ואם אכן הוא חיובי מדוע זה נראה כמו נצח ומוריד אותי לאשפות??? בגדול נשמע כאילו אנו מתנהלים מתוך פחד בתוך המשבר כי נפשנו חשופה,, לכן הרכות המבצבצת.
  על השאר אני חלוקה לצערי

  • admin

   היי אריאלה אהובה.
   קודם כל המון תודה על השיתוף שלך. משברים באמת יכולים להימשך שנים. כל משבר כזה בעצם בא ללמד אותנו משהו על עצמינו. ככל שאנחנו נותנים לעצמינו להיות למטה, אנחנו שם. ככל שיש בנו נכונות להתבונן על מה השיעורים שלנו במשבר הזה, מול האדם או האנשים במשבר הזה, מה הם משקפים לי בתוכי שקורא לריפוי, אז התהליכים נהיים קצת אחרים. למה הכוונה? נכון שאי אפשר לייפות את מה שאנחנו חווים מהחוץ כלפי פנים, אבל כשאנחנו כן פונים פנימה, משהו משתחרר ואנחנו חווים את המשברים עם משמעות אחרת. בכל משבר או מה שאנחנו חווים, כל האנשים משקפים בעצם אותנו. את העניינים הפנימיים שההתנהלות שלהם מעוררת בנו. למשל, עם מדובר על התמודדות עם אדם שאני מגדירה אותו כמניפולטיבי, אז איפה בעצם זה פוגש אותי מבפנים? זה לאו דווקא אומר שאני מניפולטיבית, אבל יש לי עניין סביב מניפולטיביות. יכול להיות שאני מרגישה שאני מניפולטיבית כלפי עצמי, או כלפי אדם אחר, או שהיו כלפי בילדות כך. ואז, ההתבוננות הזאת פנימה יוצרת שחרור. ועוד התבוננות מאפשרת עוד שחרור. עד שאנחנו מקבלים לגמרי בקבלה שלמה את מה שזה משקף בתוכינו, או עורכים תהליכי סליחה עם הנושא, ואז אנחנו מרגישים שעברנו את זה. אז זה תלוי המון המון בנו, ובאחריות שאנחנו לוקחים על המחשבות שלנו ועל מה זה מעורר בנו? איפה זה פוגש אותנו? זה בהחלט עושה את התקופה הזאת יותר קלה ועם משמעות אחרת. כי זה נועד בעצם עבורי. ההתמקדות היא כבר לא בחוץ, בכמה הם אשמים / רעים. אלא בי, בתוכי. וכמובן שההתמקדות פנימה היא לצורך ריפוי ולא לצורך האשמה עצמית וכו'.
   תודה רבה רבה על השיתוף שלך! זה חשוב מאוד! המון אהבה ואם את רוצה את יכולה לכתוב כאן במה מדובר, ואעזור לך להתכוונן על מה ההשלכה.

 3. דואק תקוה

  היי נילי כמה את צודקת
  ממשבר גדול באותו זמן לא רואים את מה שאת מציינת אחרי שאנו מתבוננים
  בעצמנו בפנים מבינים שלא סתם היתה הנפילה
  פשוט מהתבוננת שלי הפנימית רק צמחתי
  וראיתי דברים אחרת כאילו הייתי רדומה
  כשהתעוררתי מהמשבר הראיה שלי היום שונה
  את צודקת מאוד אחרי ירידה תמיד יש עליה
  ואנחנו לי ולנילי המדהימה כמה היא צודקת
  וחכמה
  תודה לך נילי אוהבת

  • admin

   תקווה אהובה יפה!
   כל מה שאת כתבת כל כך נכון!
   את מדהימה, וזאת את החכמה, כי את מתחברת לחכמה פנימית בדרך כל כך יפה ומביאה אותה לכאן במילים.
   אוהבת המון המון ואיזה כיף לשמוע ממך. 3>

 4. דנה רונן

  הי נילי,
  מתחברת למה שכתבת, אבל איך אפשר לפרש בגידה? במיוחד כשחזרה עם יותר מאדם אחד?

  • admin

   קראתי פעם מאמר של דיפאק צ'ופרה על הנושא, והוא הגדיר אותו מאוד יפה.
   בגידה זאת גישה לחיים, לא מדובר רק על המין. זה הרבה מעבר לזה.

   ואני אוסיף מתקשור שפעם קיבלתי בנושא הזה:
   בגידה זה לא רק מין. בגידה זה כל המחשבות שיש לך כלפי עצמך. המין הוא רק חלק נלווה להתרחשות שיש בתוך הראש. כאילו להוסיף עוד נדבך למה שקורא לעזרה מבפנים. פצעים מהעבר שלנו, דברים שהרגשנו שלא קיבלנו כילדים, רצון לנקום במישהו או משהו באופן בלתי מוסבר. איך יודעים? מתבוננים. יכול להיות שזו גישה שאומרת, מה שיש לי לא מספיק לי, אני חייב / חייבת להשיג יותר, אני חייב / חייבת שיראו אותי, אני חייב / חייבת להחזיר לאחד מההורים שלי על מה שהם עשו לי. לכל אחד יש המון סיבות שמהם הוא או היא פועלים, ואנחנו ברוב המקרים יודעים או יכולים להבין רק אחרי. ואז במקרה הזה זה בהחלט מייתר את מספר הפעמים שזה קרה. האם זה שונה אם זה קרה רק עם אדם אחד או עם שבעה אנשים שונים? הפגיעה שחווים אחרי שמגלים היא מאוד מאוד גדולה, והריפוי תמיד אישי ואינטימי עבור כל אחד ואחד. עם תרצי להרחיב, את מוזמנת בשמחה לפנות אליי באופן פרטי. זה לא אומר אגב לרגע שהאדם פטור מאחריות על מעשים שעשה, או נסיון לייפות את מה שקרה, זה כן אומר שיש דרך מסוימת להתבונן על כל מצב כדי לרפא ולהירפא.

 5. תמיר גדעון

  הי … אני מאד אוהב את האופן שאת מתנסחת וגם את הסרטים המדהימים שלך ביוטיוב וקבלתי מהם הרבה ותודה רבה
  לעניין המשבר אני לא בטוח שאני חושב שרק זה מנוע צמיחה
  אפשר גם להתקדם בלי לחטוף "כפה"…
  והיקום הוא רק יקום והוא לא אוהב ולא שונא אף אחד
  אבל אני אוהב אותך ):

  • admin

   המון תודה לך תמיר!
   גם אני חושבת שלא חייבים לחטוף, "כאפה".
   אבל בהחלט לכל אחד יש את המסלול האישי שלו ואת האופן שבו הוא בוחר לחוות את החיים.
   בין אם זה בשמחה או בכאב, או תקופות של שמחה, תקופות של כאב, או תקופה גדולה של שמחה ואז כאב גדול, או בכלל לא להרגיש כלום :)
   וזה בהחלט כל היופי אצלינו בני האדם.
   המון המון תודה על המילים שלך :)

 6. נועה

  נילי אהובה,
  את כל כך מדויקת ומדייקת, אפשר ללמוד מכל תגובה ותשובה שאת מעניקה ברוחב לב לכל מי שפונה אלייך, מאחלת לך אושר ושפע יפה שלי ❤

  • admin

   מדהימה שכמוך! כמה התרגשתי!
   את פשוט מלאכית בדמות אדם. רק שתדעי :)

 7. שרה רון

  היי נילי
  אכן היקום לא נגדי אלא בעדי וכל משבר הוא הזדמנות לשינוי חשיבתי לפעמים צריך המון תעצומות נפש להתרומם מכך.מאחלת לעצמי ולכולנו שתמיד יעמדו לצידנו אותם כוחות ותובנות ושיהיו לנו חיים טובים.
  תודה לך על התובנה

  • admin

   היי שרה אהובה!
   מאחלת איתך יחד והמון המון תודה על המילים שלך.
   נשיקות!

Submit a Comment