Image Image Image Image Image Image Image Image Image

04 אוגוסט

By

2 Comments

לצחוק על הרעיונות המטורפים של האגו

4 באוגוסט 2015 | By | 2 Comments

קורס בניסים

לאהבה העצמית שלך, יש השפעה עצומה על כל תחומי החיים שלך. האהבה העצמית שלך מגיעה איתך בבוקר לעבודה, לכל שיחת טלפון, לכל אינטראקציה במערכת יחסים, לכל מבט שאת שולחת במעלית או ברחוב באופן אקראי או מכוון,  לאוכל שלך וגם לאנרגיה שמוקרנת מהגוף הפיזי שלך.

כדי להיות במקום שאת רוצה להיות, את תצטרכי לאהוב ולחבק את עצמך ולחשוב רק  מחשבות עדינות על עצמך. כן, אני יודעת שעכשיו את חושבת שזה נשמע ניו אייג'י מידי, אבל עדיין בתוך תוכנו, אנחנו יודעות שקיים צליל הרחוק הזה, של הנשמה שלנו, שמנסה להזכיר לנו מי אנחנו באמת בכל רגע ורגע.

אני חושבת שאפשר להתבונן על כל יום שאנחנו חיות בו, בשני אופנים. בראשון, כשאנחנו זוכרות מי אנחנו, ובשני שאנחנו בשיכחה. הדבר היפה ביותר הוא לחבר בין השניים ולראות כמה כיף להיזכר בשקט הפנימי שלנו, בזמן שבחוץ אנחנו רואות כאוס ובלגאן. הדבר הטוב ביותר שאנחנו יכולות לעשות עצמנו זה לצחוק. על מי לצחוק? על הרעיונות המטורפים שהאגו מנסה למכור לנו בקשר לעצמנו.

הנה 2 דברים סופר חשובים שעזרו לי ועדיין עוזרים להיות במקום של יותר אהבה עצמית ואני רוצה לשתף אותך בהם:

#לזהות את האגו ו"להיקרע עליו מצחוק"

לפי הקורס בניסים, הדרך לראות את עצמנו כפי שאנחנו באמת, היא דרך התבוננות על העולם החשוך של האגו שלנו ועל הרעיונות המטורפים שלו. ולא רק לראות אותם אלא גם לצחוק עליהם. פירוד, אשמה, שיפוטיות, מחשבות תקיפה, שנאה עצמית וכו'…אם הכל בסופו של דבר הכל מתקשר אלינו, וכל אדם או מצב מראה לנו מה שקורה בעולם הפנימי שלנו, אנחנו יכולות או לצחוק, או לבכות. גם שניהם זה ממש משחרר. אנחנו לא יכולים יותר להכחיש את החשיכה שבנו, עלינו להגיע עם החשיכה הזו, בדרך של התבוננות נטולת שיפוט עצמי, עד שנמצא את הכפתור שמדליק את האור. עד שנמצא את הכפתור שנוגע בנו בנקודות הכי עמוקות, וכן, גם בנקודות הכי כואבות, שנוכל לזהות איפה אנחנו בדיוק פועלות ממקומות של נזקקות, של פחד, של אשמה ואז פשוט לרפא ולוותר על המקומות האלה. וזהו תהליך הריפוי. מהמקום הזה, יש לנו תקווה ליצור עתיד שונה ממה שחווינו עד עכשיו.

#להסכים לקבל את הגדולה שלך

כמה פעמים קרה שרצית ממש ממש להצליח במשהו והרגשת שאת באה מנקודת פתיחה נמוכה מידי? או מנקודת פתיחה גבוהה מידי?

דוגמא לנקודת פתיחה נמוכה:  שחשבת, "הנה, אני יכולה לעשות את זה אבל עשו את זה כבר לפני? מישהו אחר יקבל את מה שאני רוצה כי אין מספיק לכולם, כי היא / הוא עושים את זה טוב יותר? אין לי מספיק משאבים כדי להצליח במה שאני רוצה"…וכאילו כל החלומות שלנו מקבלים את הלא! לא! לא! את לא יכולה לעשות את זה, שחררי, עזבי, ותרי.

דוגמא לנקודת פתיחה גבוהה: אני נכנסת לחדר ואני יודעת שאני יודעת יותר. "אני יותר טובה, אני הספקתי לעשות את זה ואת זה ואת זה, מה אתם מבינים בכלל? אחחח, בא לי כבר לחזור הביתה, מעצבן לי להיות פה עם אנשים שנמצאים היום איפה שאני הייתי פעם". עד שהמטרה האמיתית שלשמה התחלת לחשוב על החלומות שלך התפוגגה בתפיסות השגויות של האגו.

ולמה הכוונה בדיוק? כשאני ממש רוצה שמשהו יתקדם בחיים שלי, אני כל כך בלחץ שאני שוכחת לכוון את הרדיו הפנימי שלי למרכז. אני מתייחסת למצב ולאנשים המעורבים בו כאילו הם גדולים ממני כי הם הספיקו יותר, כי להם יש יותר "קרדיט בחיים הארציים" כמו ספרים, המון מוצרים דיגיטליים, הרצאות לקהלים רחבים, בזמן שאני עדיין חושבת על המבנה של הספר שלי וכותבת לאט לאט. או שאני רואה את עצמי גדולה מהם כי אני הספקתי יותר מהם, אני מבינה הרבה יותר מהם וכו'…האגו תמיד ינסה להראות לי שאני גדולה או קטנה אבל לעולם לא שווה. שוויון עבורו זה הסוף. זה למשל רעיון אגו שאפשר לצחוק עליו מאוד: " אני גדולה ממך או שאני קטנה ממך". אבל עד שצוחקים עליו, אנחנו בוכים הרבה. בוכים על הזדמנויות שאנחנו מפספסים, על בזבוז של אנרגיה שגורמת לנו להרגיש מותשים, גם אם הדמעות לא יוצאות החוצה.

אני רוצה להרגיש את הגדולה שבי אבל לא נוח לי כי האגו משבש את המהות של גדולה אמיתית. הוא גורם לנו לחשוב שלהיות בגדולה שלך זה להתנשא. הורגלנו לחשוב שזה כל כך מתנשא, כל כך למעלה, כל כך גבוה שבסוף נישאר לבד וכולם יישארו שם למטה ב"חיים הרגילים והמשעממים"… אז זה מה שהאגו מנסה שנחשוב על עצמנו. כל כך מיותר, כל כך לא נכון, אנחנו כל כך מרגישים מזאת מהות של אהבה אמיתית כשאנחנו מביטים על האדם שעומד מולנו ורואים בו את עצמנו! לגמרי את עצמנו, שווה בשווה. לא גדול מידי, לא קטן מידי, אלא בדיוק באותו גובה, שנינו יחד הגענו מאותו מקום ואנחנו שבים לאותו מקום.

ואם נתבונן על זה ממש ממש מקרוב, נראה שזה קורה לנו בייחוד כשאנחנו מנסים לעבוד על אהבה עצמית, או להציב מטרות, או להתמיד במשהו שממש חשוב לנו.

איך הרעיונות האלה מגבילים אותנו? איך את מרגישה שהרעיונות האלה מגבילים אותך? תרשמי לי כאן בתגובות למטה, ואני אגיב לך בחזרה.

Comments

  1. נהנית כל פעם מחדש לקרוא את הפוסטים שלך בבלוג ותמיד תמיד לוקחת איתי משהו מהם הלאה!!
    תודה רבה יקירה !!

    • admin

      תודה רבה שני! שמחה כל כך שזה מועיל! חיבוק ענקי :))

Submit a Comment